25 Νοε 2007

ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ Του Η.Μ.

Σε φιλικό κλίμα (λόγω χοροεσπερίδας) έγινε ο αγώνας της Ασπίδας με τον Διγενή και το αποτέλεσμα κρίνεται δίκαιο αν όμως ήταν λίγο πιο προσεκτικοί οι παίκτες του Θούριου θα είχαμε πάρει το τρίποντο.
Στο παιχνίδι που έγινε σε πάρα πολύ βαρύ γήπεδο προηγηθήκαμε νωρίς (μόλις στο 4΄) με τον Παναγιωτίδη που ήταν και σκορ ημιχρόνου .
Στο β΄ημίχρονο τα πρώτα 10΄λεπτά έγινε πιο πολύ παιχνίδι κέντρου αλλά σε μια ανύποπτη φάση στο 60΄ο Βλαδενίδης ¨κρέμασε τον τερματοφύλακα του Διγενή και έκανε το 2-0.
Μέτα ακολούθησε αδικαιολόγητη οπισθοχώρηση με αποτέλεσμα να δεχτούμε δυο τέρματα στο 65΄και στο 74 ΄και να διαμορφωθεί το τελικό 2-2.