4 Νοε 2007

ΑΘΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΣΤΟ ΘΟΥΡΙΟ -Tου Αντ. Βογιατζη

Ολοκληρώθηκε η αγωνιστική για την Ασπίδα με ένα ακόμα θετικό αποτέλεσμα μεσα στα Κομαρα . Στο γήπεδο των Κομαρων έγινε ένα πολύ ωραίο παιχνίδι και από τις δυο ομάδες με τελικό αποτέλεσμα 2-2 .Η ομάδα μας αιφνιδιάστηκε στο ξεκίνημα του αγώνα και βρέθηκε πίσω στο σκορ αλλά γρήγορα με δυο γκολ του Νίκου Τσιοραλη και του Δημήτρη Παναγιωτιδη ,προηγήθηκε με 1-2 ,τα Κομαρα ισοφάρισαν στο τελευταίο λεπτό του Α΄ημιχρόνου .Στο Β΄ημίχρονο η ομάδα μας έχασε τουλάχιστο 4 κλασσικές ευκαιρίες να πάρει το παιχνίδι ενώ ακυρώθηκε καθαρό γκολ του Βλαδενιδη Αχιλλέα ως επιθετικό φαουλ.Για το Θούριο έπαιξαν :
ΜΠΟΥΡΝΑΤΖΙΔΗΣ ΖΗΛΙΑΣΚΟΠΟΥΛΟΣ ΒΟΓΔΑΝΗΣ ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ ΚΥΛΙΤΖΙΔΗΣ ΤΣΙΟΡΑΛΗΣ ΤΣΟΜΠΑΝΙΔΗΣ ΒΛΑΔΕΝΙΔΗΣ ΓΚΑΙΔΑΤΖΗΣ ΑΝΑΧΩΡΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ.
Το πρωί το παιδικό τμήμα γνωρισε βαριά ήττα από τον Ορέστη Α΄με 1-7 η διαφορά μεταξύ των δυο ομάδων ήταν εμφανής και παρ΄όλες τις φιλότιμες προσπάθειες των μικρών υπέκυψαν φυσιολογικά .