29 Μαρ 2009

ΕΓΓΛΕΖΙΚΟ ΣΚΟΡ

Νίκη για την Ασπίδα σήμερα το απόγευμα στο κεμέρ αρένα με σκορ 4-3 σε ένα πολύ καλό παιχνίδι με πολλά γκολ και θέαμα (δοκάρια,αποβολή).
Η Ασπίδα προηγήθηκε στο 2΄με τον Ιωαννίδη Μπάμπη ενώ μόλις στο 20" ο ίδιος παίκτης είχε δοκάρι.
Το ημίχρονο τέλειωσε με σκορ 1-0 με το ξεκίνημα του β΄μέρους προηγηθηκαμε με 2-0 σε κόρνερ του Πετρίδη και κεφαλιά του Κυλιτζίδη,ακολούθησε ένα δεκάλεπτο όπου οι φιλοξενούμενοι με δύο γκολ έφεραν το παιχνίδι στα ίσα.
<
Ξαναπροηγηθήκαμε με τον Κυλιτζιδη στο 72΄ αλλά για μια ακόμη φορά τα Κόμαρα κατάφεραν να ισοφαρίσουν,και ενώ το ματς πήγαινε για ισοπαλία ο Αντωνακάκης με σουτ μέσα από την μικρή περιοχή χάρισε την πολύτιμη νίκη για την Ασπίδα.

Στην φάση του τέταρτου τέρματος αποβλήθηκε ο Χαμαλιδης από τα Κόμαρα γατί εξύβρισε την επόπτρια γραμμών.

Το πρωί το παιδικό τμήμα (ηλικίες 98-99) της Ασπίδας άριστα στημένο από τον Βογιατζή Αντώνη ήρθε ισόπαλο 0-0 με την ομάδα του Ορέστη ενώ αδικείται από το τελικό αποτέλεσμα καθώς ήμασταν καλύτεροι το μεγαλύτερο διάστημα του αγώνα.