30 Σεπ 2007

ΜΕ ΤΟ ΔΕΞΙ Η ΑΣΠΙΔΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

Μια παράδοση δυο ετών έσπασε σήμερα στο γήπεδο του Θουριου και ο φίλος Κοκκινης Γεώργιος έφυγε ηττημένος από το Θουριο .Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος η ομάδα μας παίζοντας ψυχωμένα από την αρχη αιφνιδίασε την Σαγήνη και με δυο γρήγορα γκολ του Τακιρδικη Τάσου και του Νικου Τσιοραλη προηγήθηκε στο δεκάλεπτο με 2-0 στην συνέχεια έπεσε ο ρυθμός αλλά παρόλα αυτά χάθηκαν καλές ευκαιρίες για γκολ με τους Βλαδενιδη και Τσιοραλη.στο 43' η Σαγήνη μείωσε σε 2-1 ξαναμπαινοντας στο παιχνίδι .Προσωρινά όμως γιατί στο Β' ημίχρονο ο Βλαδενιδης Αχιλλέας με κεφαλιά ξανάδωσε αέρα δυο τερμάτων με σκορ 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.
Πολύ καλή η διαιτησία του Δαλλη Αναστ. (Το εξοδολογιο της διαιτησίας ήταν 113.00 Ευρώ)