31 Ιαν 2009

ΕΚ ΚΕΜΕΡΙΟΥ ΟΡΜΩΜΕΝΟΣ

Ξανά κοντά σας με αφορμή τον κυριακάτικο αγώνα που δίνει η Ασπίδα στον Πεντάλοφο
θα θυμηθούμε ένα αγώνα την περίοδο 1982-83 όταν το Θούριο αγωνιζόταν στην Α΄Έβρου.
Στο τελευταίο παιχνίδι ήθελε νίκη η ισοπαλία για να παραμείνει στην κατηγορία.
Ο αγώνας στο πρώτο ημίχρονο δεν εξελίχθηκε καλά και ήμασταν πίσω στο σκορ με 1-0.
Στα αποδυτήρια αποφασίστηκε να δωροδοκήσουμε τον διαιτητή με 5000 δρχ ώστε να μας
βοηθήσει δίνοντας πέναλτι να πάρουμε θετικό αποτέλεσμα.
Στην διάρκεια του β΄ημιχρόνου ο ποδοσφαιριστής Α.Κ. που αγωνιζόταν στο α΄ημίχρονο ως τερματοφύλακας πέρασε σαν παίκτης και πλησιάζοντας τον διαιτητή του είπε "έχω στην κάλτσα ένα πεντοχίλιαρο"ο διαιτητής κατάλαβε και του είπε "κράτησε το".
Παρ όλες τις προσπάθειες που κατέβαλαν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας, δεν κατάφεραν τελικά να δώσουν την αφορμή στον διαιτητή να μας βοηθήσει και έτσι τελείωσε ο αγώνας με ήττα 1-0.
Μετά το τέλος του αγώνα ο διαιτητής τους είπε ότι τελικά δεν θα υποβιβασθεί καμιά ομάδα και στον γυρισμό έκανε στάση στην καφετέρια Αστόρια για καφέ όλοι μαζί.