30 Νοε 2008

Ο ΟΜΙΛΟΣ ΤΗΣ ΑΣΠΙΔΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ 30-11-08
Δυνατό παιχνίδι σήμερα στο ΚΕΜΕΡ-ΑΡΕΝΑ με την σκληροτράχηλη ομάδα της ΣΤΕΡΝΑΣ να φεύγει τελικά με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος με τις δυο ομάδες να έχουν μοιρασμένες τις ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο που έληξε 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Στέρνας προηγήθηκε σχετικά νωρίς στο 50" και ενώ η ομάδα μας άρχισε να πιέζει και να χάνει ευκαιρίες για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα ήρθε μια δεκάλεπτη διακοπή από τον διαιτητή στο 70' έως το 80' γι
α μια αμφισβητούμενη φάση εις βάρος των φιλοξενουμένων και στην ουσία το ματς τέλειωσε εκεί,στα επόμενα πέντε λεπτά που παίχτηκε ποδόσφαιρο δεχτήκαμε ακόμη ένα τέρμα για να γίνει το τελικό ΘΟΥΡΙΟ-ΣΤΕΡΝΑ 0-2.

Το παιδικό τμήμα έδωσε ένα φιλικό παιχνίδι με τον ΟΡΕΣΤΗ και έχασε με 3-2.